Бетонозмішувачі
Бетонозмішувач – один з основних пристроїв на будівельному майданчику. Його використовують для приготування великих обсягів бетону, вапна або цементних розчинів. Окремі моделі бетонозмішувачів можуть відрізнятися продуктивністю та ефективністю, а також потужністю, конструкцією та зручністю експлуатації.
Яку потужність бетономішалки вибрати?
Варто знати, що існує два типи ємності бетонозмішувача: повна та робоча (або бункерна) ємність. Найважливіше - це друге значення, що означає кількість бетону, яке поміститься в цю модель, що власне і говорить про її ефективність. Однак при проведенні будівельних робіт не завжди потрібна найбільша ємність, оскільки слід пам'ятати, що розчин необхідно використовувати якнайшвидше – тому його не можна залишати на потім.
Найменші бетонозмішувачі (робоча ємність до 100 літрів) використовуються в основному для ремонтних робіт, наприклад для приготування стяжки підлоги або для будівництва невеликих господарських будівель або парканів. Пересувні бетонозмішувачі середніх розмірів, призначені для будівельних робіт невеликою бригадою, зазвичай мають робочу ємність 100-140 літрів і виробляють дві тачки розчину. Бетонозмішувачі більшого розміру - ємністю 140-160 літрів - виробляють три тачки розчину.
Яка потужність бетономішалки буде підходящою?
Вибираючи бетонозмішувач, варто пам'ятати, що потужність її двигуна повинна підбиратися відповідно до робочої потужності. Пристрої із занадто малою потужністю двигуна (500 Вт і менше) не дозволять запустити повністю завантажену велику бетонозмішувач. У такому разі вам доведеться спочатку демонтувати порожню бетонозмішувач, а потім заливати елементи суміші, що призводить до непотрібних простоїв. Зазвичай рекомендується використовувати бетонозмішувачі з потужністю двигуна не менше 1000 Вт.
Види бетономішалок
Не тільки потужність визначає призначення бетономішалки – є інші особливості, про які варто пам'ятати. Мобільні бетонозмішувачі розрізняються за способом електроживлення: на ринку доступні електричні пристрої, що використовують однофазну, трифазну напругу. Вибираючи бетонозмішувач для будівництва, варто вибирати модель з однофазним живленням (зазвичай для бетономішалок потрібно трифазне живлення), оскільки вона універсальна і дешевше в експлуатації.
Ще однією особливістю бетономішалки є спосіб її спорожнення: традиційний «колесом» і зручніший – «кривошипом». Бетонозмішувачі, що випорожнюються «рукояткою», оснащені механічною трансмісією, завдяки якій для нахилу бетонозмішувача не потрібно такого зусилля, що дозволяє істотно підвищити комфорт повсякденної роботи.
Популярні моделі:
- Бетонозмішувач Скіф БСМ 130 STANDART
- Бетонозмішувач Скіф БСМ 160 STANDART
Популярний виробник:
Виробник бетономішалок Скіф випускає моделі будь-якої конфігурації та модифікації, об'єми від 100 літрів до 1500.
Який бетонозмішувач вибрати?
Двигун внутрішнього згоряння – це двигун, який виробляє електроенергію там, де неможливо підключитись до мережі. Така ситуація, напевно, може статися на будівництві, тому варто знати, яке обладнання підійде для живлення бетономішалки. Генератори характеризуються насамперед двома параметрами: кількістю фаз напруги та електричною потужністю. Існують однофазні генератори (які можуть живити тільки однофазні пристрої, у тому числі однофазні бетономішалки) та трифазні генератори (які можуть живити як однофазні, так і трифазні пристрої).
Потужність пристрою, своєю чергою, визначає максимальну потужність всіх пристроїв, здатних живити даний генератор. Якщо йдеться про живлення тільки бетономішалки, то буде достатньо тієї, номінальна потужність якої дорівнює або перевищує максимальну потужність, яку споживає цей пристрій.
Бетонозмішувач або міксер - що вибрати?
Міксер - дуже корисний інструмент для будівництва. Насамперед, на відміну від бетономішалки, міксер здатний готувати різні види розчинів, а не лише бетон. Найпопулярнішими та найдешевшими є ручні міксери. На жаль, їх недоліком є необхідність постійної участі хоч одного співробітника. Стаціонарні міксери можуть працювати без контролю персоналу, але їхня купівля пов'язана з великими витратами.
Купити бетонозмішувач або замовити готовий бетон?
Основне питання багатьох інвесторів: «Замішайте бетон самостійно на будівництві чи замовте готовий бетон із доставкою?» Самозамішується і промисловий бетон нічим не відрізняються, тому економічний фактор відіграє найважливішу роль при прийнятті рішення.
Вартість доставки бетону багато в чому залежить від цін у цьому населеному пункті, віддаленості будівельного майданчика від бетонного заводу та складнощів з доставкою вантажівки на будівельний майданчик. У свою чергу, ціна замішування бетону самостійно залежить від денної заробітної плати працівника та обсягу робіт. Можна припустити, що у разі невеликого будівництва, яке ведеться економічним способом, дешевшим рішенням буде самостійне виробництво бетону в бетонозмішувачі. Однак у разі великого обсягу робіт, до виконання яких залучаються зовнішні працівники, напевно, дешевше та швидше замовити бетон із доставкою.