Сканери штрих-кодів
Сканер штрих-коду являє собою простий пристрій, який зчитує дані, що містяться в штрих-коді продукту або товару. Однак, крім того, зчитувач штрих-коду також декодує та передає інформацію, що міститься у відсканованому штрих-коді. Завдяки цьому типу пристроїв можна швидко ідентифікувати цей товар.
Сканер штрих-коду – пристрій, без якого складно уявити функціонування багатьох галузей, не тільки пов'язаних із виробництвом, торгівлею та складуванням. Сканери штрих-кодів також використовуються в бібліотеках (сканування взятих/повернутих книг), кінотеатрах та театрах (квитки), медичних закладах та аптеках (наприклад, коди на електронних рецептах), а також у роздрібних магазинах.
Що таке штрих-код?
Штрих-код використовується для кодування інформації візуальний малюнок, який зчитується машиною. Штрих-коди використовуються з різних причин, включаючи відстеження продуктів, цін та рівнів запасів для централізованого запису в системі комп'ютерного програмного забезпечення. У червні 1974 року на упаковці жувальної гумки Wrigley з'явився перший штрих-код. В даний час штрих-коди можна знайти практично на кожному товарі, який ви купуєте в магазині, а також на товарах, які чекають на відправку.
Існує два типи штрих-кодів - лінійні та 2D. Найбільш візуально впізнаваним є лінійний штрих-код, який складається з двох частин: штрих-коду та 12-значного номера UPC. Перші шість цифр штрих-коду є ідентифікаційним номером виробника. Наступні п'ять цифр – номер позиції. Остання цифра називається контрольною цифрою, яка дозволяє сканеру визначити, чи правильно відскановано штрих-код чи ні. Лінійний штрих-код зазвичай містить текстову інформацію будь-якого типу. Навпаки, 2D-штрих-код більш складний і може містити більше інформації в коді: ціну, кількість, веб-адресу або зображення.
Як працює зчитувач штрих-кодів (сканер)?
Сканер штрих-коду зазвичай складається з трьох різних частин: системи освітлення, датчика та декодера. Зазвичай сканер штрих-коду «сканує» чорно-білі елементи штрих-коду, освітлюючи код червоним світлом, яке потім перетворюється на відповідний текст. Точніше, датчик у сканері штрих-коду виявляє світло, відбите від системи освітлення (червоне світло), і генерує аналоговий сигнал, який відправляється в декодер. Декодер інтерпретує цей сигнал, перевіряє штрих-код за допомогою контрольної цифри та перетворює його на текст. Перетворений текст передається сканером у комп'ютерну програму, що містить базу даних про виробника, вартість та кількість усієї проданої продукції.
Типи зчитувачів штрих-коду
За призначенням зчитувачі штрих-кодів можна розділити на:
- стаціонарний (підключається до комп'ютера через кабель)
- бездротовий (з використанням технології Bluetooth або радіохвиль)
- промислові (ідеально підходять для використання у складних умовах, наприклад на складах, промислових залах).
Додаткова класифікація зчитувачів штрихів враховує техніку зчитування коду. У цьому випадку поділ відбувається так:
- діодні зчитувачі
- лазерні зчитувачі
- зчитувачі лінійних зображень
- зчитувачі зображень області
Які переваги зчитувачів штрих-коду?
Використання зчитувача штрих-кодів дає багато переваг. Перше - це функціональність, що виявляється у швидкості використання. Ще однією великою перевагою є можливість зчитування штрих-кодів з великих відстаней, що добре працює у разі товарів, покладених один на одного. Висока міцність пристрою означає, що навіть випадкове падіння на підлогу є безпечним і не пошкодить його. Ще однією важливою особливістю та перевагою є висока точність та достовірність зчитування, що призводить до зниження ризику помилок ціноутворення.